Жребий за Първенството на Трета лига ЮЗГ

В НФБ „Бояна“ бе изтеглен жребият за сезон 2021/2022

Жребий Трета лига ЮЗГ

Жребият за новия сезон в Трета лига ЮЗГ ще бъде теглен на 23 юли (петък) от 11.00 ч. в Национална футболна база "Бояна".

Подаване на заявки за участие в зонални и столични първенства

ЗС на БФС-София, съобщава че крайният срок за подаване на заявки за участие в зонални и столични първенства и турнири се приемат до 27.07.2021 г., а за подготвителни групи до 20.08.2021 г.

Всички необходими формуляри за сезон 2021/2022 г. ще намерите в секция "документи".

Началото на първенствата е както следва:

Първенства - АОГ - мъже започва на 29.08.2021 г. - неделя.

Зонални първенства на юноши, деца -  28 и 29 август 2021 г. – събота и неделя.

Градски първенства на юноши, деца -  28 и 29 август 2021 г. – събота и неделя.

Първенствата на подготвителни групи деца – 25 и 26 септември 2021 г. – събота и неделя.

Завърши турнирът за Купа "Кока-Кола"

Завърши турнирът по футбол за деца за Купа "Кока-Кола". Отборът на "ЦСКА-София" спечели надпреварата по футбол 7 за деца родени 2011 г. след победа над "Олимпия ФК-София" с краен резултат 6-5 след изпълнение на дузпи (1-1 в редовното време). На трето място се класира "Левски", който победи "Вива" с резултат 2-1 в малкия финал.

   

Пети се класираха "Лъвчета" победили "Талант" 6-5 след изпълнение на дузпи (0-0 в редовното време).

Седмо място зае "Н Спорт" наложил се с 6-2 над "Национал".

При отлична организация и условия в комплекс "Спортна София" (Борисова градина) децата създадоха чудесен празник за родителите си и всички присъстващи. 

Малките таланти бяха зарадвани с индивидуални награди за:

Най-добър вратар – Диян Жеков „Олимпия-ФК София“;

Най-добър защитник - Стойко Цочев „Вива“;

Най-добър полузащитник – Кристиан Александров „Олимпия-ФК София“;

Най-добър нападател – Алекс Падарев „Левски“;

Най-полезен състезател – Емил Николов „Левски“;

Голмайстор – Чарли Томас „Олимпия-ФК София“ - 5 гола;

Най-добър състезател на турнира – Константин Гергинов „ЦСКА-София“;

Най-техничен състезател – Иван Дедев „Национал“;

Най-добър треньор – Атанас Стоилов „ЦСКА-София“.

Турнирът се организира от Асоциация на българските футболисти и ЗС на БФС-София във връзка  с национална програма „Децата и футболът" създадена през 1999 г. тя се реализира се от АБФ със съдействието на Министерството на младежта и спорта и Българския футболен съюз. Програмата е насочена към децата от 10 до 14 години.

  

Освен индивидулните награди на всички участници бяха раздадени спортни екипи, а на отборите топки. 

На призьорите в турнира бяха връчени медали и купи. 

Резултати и класиране можете да намерите тук:

Резултати

 

Детски турнир Купа "Кока-Кола"

Асоциация на българските футболисти и ЗС на БФС-София организират детски турнир за Купа "Кока-Кола".

Срещите от турнира във формат ф.7 за деца родени 2011 г. ще се проведат на 11 и 12 юни в "Спортна София" - комплекс "Борисова градина".

На футболния терен ще видим изявата на малките спортисти от ФК "Вива", ПФК "Левски", ФК "Лъвчета", ФК "Национал", ФК "Н Спорт", "Олимпия ФК-София", ФК "Талант" и ПФК "ЦСКА-София" разделени в две групи.

На участниците в турнира ще бъдат раздадени футболни екипи и топки, а отборът победител ще получи и купа.

Програма и указания за провеждане на турнира, ще намерите тук:

Програма

Указания за провеждане

 

Заявки за участие

Краен срок за подаване на заявки за участие в първенствата на подготвителни групи

Промени в подготвителните групи

На вниманието на отборите участващи в първенствата на подготвителни групи

Семинар „Ментори и таланти“ ниво 1

Завърши организираният от ЗС на БФС семинар „Ментори и таланти“,  ниво 1

Завърши турнира по случай Деня на детето

Завърши поредното издание на турнира по футбол в чест на Деня на детето  1 юни, организиран от БФС и ЗС на БФС-София. Срещите се играха при отлични условия на терените  на Национална футболна база "Бояна" и изграденият от БФС Мини футболен комплекс "Надежда".

Над 200 деца от 20 столични футболни клуба премериха сили във формат футбол 5 за деца родени 2013 г. разделени в две групи.

Победител в Първа група в конкуренцията на Славия, Олимпия ФК - София, Лъвчета, Левски, ДИТ София, София Спорт, ЦСКА-София, Септември и Левски-Спартак 1962 стана отборът на Национал.

                                  

Те стигнаха до златните медали след победа над Лъвчета с 2-1 в полуфиналната среща и успех над Славия с 1-0 във финала.

Н Спорт спечели надпреварата във Втора група. На полуфинала те победиха Спартак София с 7-1, а на финала Том и Джери с 3-1. В тази група участие взеха и отборите на Спартак София  - заели 3 място, Арес - 4 място, Витоша 13, Барокко, Шампион, Тигрите, Елит София и Спорт за Всички.

На малките участници бяха раздадени много награди - топки за всеки отбор, медали и купи за призьорите. 

Резултати и класиране можете да намерите тук:

Резултати група I 

Резултати група II

 

Резултати от квалификационните срещи за Трета лига

На 5 юни (събота), се изиграха квалификациите за придобиване на право за попълване състава на Трета лига ЮЗГ за сезон 2021/2022 г.

 На ст."Осогово" в гр.Кюстендил срещата между отборите на ФК "Левски-Раковски" и ФК "Пирин" завърши с резултат 2-4, а тази на ст."Витоша" в с.Бистрица между ОФК "Костинброд" и ФК "Металург 1957" завърши при резултат 4-1. 

Отборите на ФК "Пирин" и ОФК "Костинброд" придобиват право за попълване състава на Трета лига ЮЗГ за предстоящия сезон.