Начало на първенствата в подготвителни групи 2020/2021 г.

ЗС на БФС - София съобщава, че първенствата в подготвителни групи, сезон 2020/2021 г. ще започнат на 26 и 27 септември 2020 г.  

Практическо занимание

На 3 март (вторник), 2020 г., от 12.00 ч. ще се проведе практическо занимание на изкуствения терен в НФБ „Бояна“ за съдиите от Елитни юношески групи и Трета лига ЮЗГ - ръководещи и асистенти от Зона София.

От 13.00 ч. ще се проведе практическо занимание на същия терен за ръководещи и асистенти от  ДЮФ-Зона, Столични първенства и нов курс.

Инструктори на заниманията ще бъдат Николай Йорданов за ръководещите съдии и Веселин Мишев и Георги Тодоров за асистент съдиите.

Ще бъде проведена двустранна учебна игра между отборите на ФК " Академик 1947" София /мъже/ и ФК "Барокко" /юн. ст. възраст/.

Участниците трябва да бъдат в НФБ “Бояна“ – изкуствен терен в 11.30 ч., (за първата група) и 12.45 ч. (за втората група), по съдийски екипи и всичко необходимо за провеждане на една футболна среща.

Пътните разходи на съдиите извън София са за тяхна сметка.

Методическа конференция

СК при ЗС на БФС - София  съобщава, че на 25 февруари (вторник), 2020 г. от 18.30 ч., в зала "Родина" на НС "Васил Левски", ще се проведе първата за пролетния полусезон методическа конференция на футболните съдии от гр.София. По време на конференцията ще бъдат разгледани игрови ситуации, ще бъде направен анализ на комбинирания теоретичен тест и ще бъдат обсъдени организационни въпроси. Присъствието е задължително!

Програма за семинара на съдиите от Зона София

СЕМИНАР НА ФУТБОЛНИ СЪДИИ

ОТ ТРЕТА ЛИГА - ЮЗГ, ДЮФ „ЗОНА“, СТОЛИЧНИ ПЪРВЕНСТВА И ЖЕНИ

 

15.02.2020 г. - ст. Н С А

 

Д Н Е В Е Н Р Е Д

 

09.00 ч. – 09.30 ч.        Откриване на семинара - зала А1

Георги Игнатов - Председател на СК

Валентин Чакъров – Председател ЗС

Костадин Гергинов – Ст. мениджър СК

09.30 ч. – 10.30 ч.        Инструкции за предстоящия пролетен полусезон от първенствата.

Георги Игнатов/Стоян Алексиев

10.30 ч. – 10.40 ч.        Почивка

10.40 ч. – 11.50 ч.        Дисциплинарен контрол, диференциран подход и основни фактори.

Николай Йорданов

11.50 ч. – 12.00 ч.        Почивка

12.00 ч. – 12.25 ч.        Теоретичен тест 3-та лига/ДЮФ (комбиниран видеотест)

12.25 ч. – 12.40 ч.        Теоретичен тест столични първенства (комбиниран видеотест)

13.30 ч. – 17.00 ч.        Физически норматив

 

Забележка:

1. Пътните разходи са за сметка на участниците.

2. По време на семинара ЗАДЪЛЖИТЕЛНО облекло:

- „Андрюс” - фланелка и бермуди за свободно ходене, официален анцуг, или

- „Спортика” - фланелка и бермуди за свободно ходене, официален анцуг.

3. На физическия норматив ЗАДЪЛЖИТЕЛНО явяване с:

- „Андрюс” - тренировъчни - фланелка, гащета и анцуг, или

- „Спортика” - тренировъчни - фланелка, гащета и анцуг.

4. На физическият норматив - Медицински сертификат важащ за 6 ( шест ) месеца!

Допълнително ще бъдат определени сериите за физическия норматив.

 

СК при ЗС на БФС - София си запазва правото за промени в програмата!

Периодичен медицински преглед

СТК при ЗС на БФС София, обръща внимание на клубовете участници в Трета Лига ЮЗГ, ДЮФ зона, Столични първенства и подготвителни групи, че е необходимо всички състезатели да имат заверен периодичен медицински преглед за пролетен полусезон на първенство за сезон 2019/2020 г. 

Семинар на съдиите

На 15 февруари в базата на Национална Спортна Академия (НСА) "Васил Левски" (стадион и зала Аула Максима А1) , ще се проведе семинара на футболните съдии от Трета лига ЮЗГ, ДЮФ зона, Столични първенства и жени.

Програмата на семинара ще бъде обявена допълнително.

 

СК при ЗС на БФС-София има нов председател

На свое заседание ЗС на БФС-София, взе решение за Председател на СК да бъде определен Георги Игнатов. Той заменя на този пост Костадин Стоичков оглавил СК при БФС. СК при ЗС на БФС-София се допълва с нов член - Веселин Мишев.

Организира се нов курс за футболни съдии

СК  при  ЗС на БФС - София организира курс за футболни съдии.

Курсът започва на 27 януари 2020 г.  от 18.30 ч. и ще се провежда в сградата на БФС на ул.“Цар Иван Асен II“ № 26.

Поканени са да участват всички желаещи навършили 16 г. към датата на започване на курса.

Такса участие: 100 лв.

 За контакти:

Стоян Алексиев – секретар на СК при  ЗС на БФС - София

Тел: 088 2018985

Имейл: referee_zs_sofia@bfunion.bg

Семинар по Програма ментори и таланти

Съдийската комисия при ЗС на БФС гр.София проведе семинар по Програма ментори - таланти.

В състоялия се на 7 и 8 декември в гр.Благоевград семинар участие взеха пет съдийски бригади ръководещи срещи в първенствата на Трета лига-ЮЗГ и ДЮФ Зона.

Бригадите са в състав:

Ментор - Илияна Богданова (София)

 

Имена

Год.

СК

Ранглиста

1

Стоил Малинов

24 г.

Пз

Ръководещ Трета лига-ЮЗГ

2

Цветан Карабойчев

19 г.

Пз

Асистент Трета лига-ЮЗГ

3

Веселин Шопов

18 г.

Пз

Асистент ДЮФ „Зона“

 

 

 

Ментор - Стефан Маринов (Перник)

 

Имена

Год.

СК

Ранглиста

1

Георги Спасов

25 г.

Сфо

Ръководещ ДЮФ „Зона“ *

2

Владислав Павлов

25 г.

Пк

Асистент Трета лига-ЮЗГ

3

Лъчезар Стоянов

22 г.

Пк

Асистент Трета лига-ЮЗГ

 

 

 

Ментор  Атанас Цанов (София)

 

Имена

Год.

СК

Ранглиста

1

Петър Николов

20 г.

Сф

Ръководещ Трета лига-Юзг

2

Мартин Михайлов

22 г.

Сф

Асистент Трета лига-ЮЗГ

3

Мартин Начов

26 г.

Сф

Асистент Трета лига-ЮЗГ

 

 

 

Ментор  Кънчо Димитров (София)

 

Имена

Год.

СК

Ранглиста

1

Иван Донев

20 г.

Бл

Ръководещ ДЮФ „Зона“ *

2

Костадин Ангелов

22 г.

Бл

Асистент Трета лига-ЮЗГ

3

Йордан Гошев

23 г.

Бл

Асистент Трета лига-ЮЗГ

 

 

 

Ментор  Мартин Стоименов (София)

 

 

Имена

Год.

СК

Ранглиста

1

Николай Ангелов

21 г.

Сф

Ръководещ Трета лига-Юзг

2

Мартин Станчев

21 г.

Сф

Асистент Трета лига-ЮЗГ

3

Исмет Юсеин

22 г.

Сф

Асистент Трета лига-ЮЗГ

 

Семинарът бе открит от Председателя на СК при БФС Костадин Стоичков.  Участие взеха Главният инструктор на СК при ЗС на БФС-София Николай Йорданов и инстукторът на София-град Веселин Мишев.

Бяха направени видео анализи на съдиите от техните ментори, инструкторите и съдийската комисия.

На съдиите участващи в Програмата бяха дадени насоки и препоръки за тяхното развитие.

Завърши Коледният турнир по футбол 5 за подготвителна група деца р.2012 г.

Завърши  Коледния турнир по футбол 5 за подготвителна група деца р.2012 г. организиран от ЗС на БФС - София. Надпреварата се проведе от 6 до 8 декември в залата на Национална футболна база "Бояна". Участие взеха децаот 10 футболни клуба, разпределени в две групи.

ТТ У Р Н И Р

ПО ФУТБОЛ 5 ЗА ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА ДЕЦА 2012 ГОДИНА,

 06., 07. и 08.12.2019 г., ЗАЛА “НАЦИОНАЛНА ФУТБОЛНА БАЗА” - СОФИЯ 

 

                                             УЧАСТВАЩИ ОТБОРИ:

  1. Барокко
  2. Витоша 13
  3. Шампион
  4. Сердика
  5. Спартак София
  6. Спартак 71
  7. Спорт за всички
  8. Талант
  9. Том и Джери
  10. Лъвчета

 

 

П  Р  О  Г  Р  А  М  А

I ГРУПА

II ГРУПА

1. Талант

1. Спартак 71

2. Витоша 13

2. Шампион

3. Спорт за всички

3. Сердика

4. Барокко

4. Том и Джери

5. Спартак София

5. Лъвчета

 

 

С Р Е Щ И   В   ГРУПИТЕ

ДАТА

ЧАС

РЕЗ.

І. 2. Витоша 13

I.5. Спартак София

06.12.

13.10

9:2

ІІ. 3. Сердика

II.4. Том и Джери

06.12.

14.00

2:2

І .3. Спорт за всички

I.4. Барокко

06.12.

14.50

3:1

ІІ. 2. Шампион

II.5. Лъвчета

06.12.

15.40

4:1

І. 5. Спартак София

I.3. Спорт за всички

06.12.

16.30

1:8

ІІ. 5. Лъвчета

II3. Сердика

06.12.

17.20

2:2

І. 1. Талант

I.2. Витоша 13

06.12.

18.10

3:5

ІІ. 1. Спартак 71

II.2. Шампион

06.12.

19.00

1:7

 

 

 

 

 

І. 3. Спорт за всички

I.1. Талант

07.12.

10.10

9:0

ІI. 3. Сердика

II.1. Спартак 71

07.12.

11.00

6:0

І. 4. Барокко

I.5. Спартак София

07.12.

11.50

9:0

II.4. Том и Джери

II.5. Лъвчета

07.12.

12.40

3:2

I.1. Талант

I.4. Барокко

07.12.

13.30

0:7

II.1. Спартак 71

II.4. Том и Джери

07.12.

14.20

6:11

І. 2. Витоша 13

І .3. Спорт за всички

07.12.

15.10

2:5

II.2. Шампион

II3. Сердика

07.12.

16.00

.7:1

 

 

 

 

 

І. 4. Барокко

І. 2. Витоша 13

08.12.

10.10

1:2

II.4. Том и Джери

II.2. Шампион

08.12.

11.00

3:7

I.5. Спартак София

I.1. Талант

08.12.

11.50

0:1

II.5. Лъвчета

II.1. Спартак 71

08.12.

12.40

3:1

 

КЛАСИРАНЕ В ГРУПИТЕ:

 

I ГРУПА

II ГРУПА

1. Спорт за всички

1. Шампион

2. Витоша 13

2. Том и Джери

3. Барокко

3. Сердика

4. Талант

4. Лъвчета

5. Спартак София

5. Спартак 71

 

 

П О Л У Ф И Н А Л Н И     С Р Е Щ И

ДАТА

ЧАС

РЕЗ.

1. І    Спорт за всички

2. ІІ   Том и Джери

08.12.

13.30

3:2

2. І    Витоша 13

1. ІІ    Шампион

08.12.

14.20

0:8

 

 

С Р Е Щ А   за   ІІІ  място

ДАТА

ЧАС

 

Том и Джери

Витоша 13

08.12.

15.10

3:2

         

 

 

Ф  И  Н  А  Л

ДАТА

ЧАС

 

Спорт за всички

Шампион

08.12.

16.00

2:3

         

 

 

 

 

К Р А Й Н О   К Л А С И Р А Н Е:

 

                                                І    място                   -          Шампион

                                                ІІ   място                   -          Спорт за всички           

                                                ІІІ  място                   -         Том и Джери                                     

                                                ІV  място                  -          Витоша 13